آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه
در سفر مدیر عامل آبفا استان به شهرستان روانسر انجام شد؛
روابط عمومی
/ دسته ها: اخبار

در سفر مدیر عامل آبفا استان به شهرستان روانسر انجام شد؛

بررسی مشکلات حوزه آب و فاضلاب شهرهای روانسر و شاهو / "تصفیه خانه فاضلاب روانسر" پروژه‌ای حیاتی است

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، مهندس علیرضا تخت‌شاهی مدیر عامل آبفا استان امروز در معیّت معاونین و مدیران شرکت آب و فاضلاب از پروژه تصفیه خانه، رودخانه و خط انتقال فاضلاب شهرستان روانسر بازدید به عمل آورد.
ویسمرادی، فرماندار شهرستان روانسر ضمن همراهی مدیر عامل آبفا استان در بازدید از پروژه‌های حوزه آب و فاضلاب این شهرستان، به بیان مشکلات و برنامه‌های این شرکت در روانسر پرداخت.
پروژه "تصفیه خانه فاضلاب" روانسر فعال شده است
ویسمرادی فرماندار روانسر طی نشستی با مدیران آبفا استان که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، ضمن خیر مقدم و تشکر از حضور مدیرعامل و معاونین و مدیران شرکت آب و فاضلاب در روانسر، به تشریح مشکلات شهرهای روانسر و شاهو پرداخت.
وی حوزه آب و فاضلاب را از اصلی‌ترین موضوعات مهم در شهر روانسر دانست و افزود: مشکلات در این حوزه نسبت به گذشته، با توجه به عدم وجود اعتبارات مناسب در سنوات قبل، همچنان مرتفع نشده است.
ویسمرادی بااشاره تاکیدات استاندار کرمانشاه در خصوص رسیدگی به مشکلات آب و فاضلاب روانسر گفت: بنده از زمان حضورم در این شهرستان، وقت زیادی را صرف رفع این مشکلات نمودم تا به نتیجه مطلوب برسد.
وی حضور مهندس تخت شاهی طی یکسال گذشته را موجب همکاری و تعامل بیشتر برای رفع مشکلات حوزه آب و فاضلاب دانست و افزود: در مدت مدیریت ایشان، بسیاری از این مشکلات حل و فصل شده و نمونه بارز آن "پروژه تصفیه خانه فاضلاب" است که از سالهای گذشته شروع شده بود اما راکد و رها بود که اخیراً علیرغم کند بودن عملیات اجرایی اما فعال شده است.

ویسمرادی با بیان بخشی از مشکلات حوزه آب و فاضلاب شهرستان روانسر، اظهار کرد: بخشی از فاضلاب شهر رها و به رودخانه سرازیر می‌شود که اگر جمع آوری این فاضلاب صورت بگیرد مشکل آلودگی نیز برطرف خواهد شد.
وی با بیان اینکه نزدیک به 4 میلیارد تومان برای ساماندهی سراب روانسر هزینه شده، افزود: با این وجود اما ورود فاضلاب به این سراب آلودگی به بار آورده و اگر فاضلاب ساماندهی شود این سراب نیز به مبلمان شهری و پارکی زیبا برای آسایش مردم تبدیل خواهد شد.
ویسمرادی در ادامه تصفیه خانه فاضلاب را از دیگر مشکلات روانسر عنوان کرد و گفت: علیرغم اینکه عمده فاضلاب‌های شهر جمع آوری شده اما بعد از فاصله 2 کیلومتر از شهر وارد رودخانه می‌شود که متأسفانه منشأ اصلی رودخانه قره‌سو به همراه فاضلاب روستاهای مسیر رودخانه سبب بروز آلودگی زیست محیطی شده است.
فرماندار روانسر همچنین به بیان مشکلات شهرک‌های جدید و حاشیه این شهر پرداخت و اضافه کرد: متاسفانه تعاونی‌های مربوطه نتوانستند آنها را ساماندهی کنند که انتظار می‌رود شرکت آب و فاضلاب در صورت توان و بضاعت، مساعدت و کمک به عمل آورد تا مردم بتوانند از خدمات آب و فاضلاب بهره‌مند شوند.
91درصد جمعیت شهر روانسر تحت پوشش تاسیسات فاضلاب قرار دارند / بهره‌مندی صد درصدی جمعیت شهری از آب شُرب سالم و بهداشتی
در ادامه این نشست، مهندس علیرضا تخت شاهی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اظهار داشت: یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های کاری اینجانب و تیم مدیریتی این است که قبل از دیدن همکاران در شهرستان‌ها، دیدار با فرمانداران شهرستان‌ها را تکلیف خود می‌دانیم تا مشکلات و مواردی که احساس می‌کنیم موانع کار در آن شهرستان هست با حضور فرماندار تصمیم گیری و اجرایی شود.
وی با ادامه توضیحات عنوان کرد: مواردی را که امکان حل و فصل آن در شهرستان وجود دارد را به مدیر شهرستان تفویض اختیار نمودیم تا با همکاری فرماندار محترم سریعاً و بدون وقفه اجرایی شود اما آن دسته از مشکلاتی که نیاز به بررسی بیشتر دارد از طریق استان مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و اگر از اختیارات شرکت باشد با بازه زمانی دستور اجرایی آن را صادر خواهیم کرد و نیز مواردی که نیاز به مداخله بالا دستی دارد از طریق استاندار محترم، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و وزارت نیرو پیگیری می‌کنیم.
مدیرعامل آبفا استان کرمانشاه با یادآوری مشکلات بیان شده از سوی فرماندار روانسر، گفت: طول شبکه فاضلاب شهر روانسر نزدیک به 50 کیلومتر است که تاکنون 34 کیلومتر آن به صورت مُدرن اجرایی شده و مابقی آن شبکه به صورت سنّتی است که با اختصاص اعتبار مطابق با برنامه زمان‌بندی، آنها نیز مُدرن می‌شوند.
به گفته مهندس تخت‌شاهی، هم اکنون 91 درصد جمعیت شهر روانسر تحت پوشش تاسیسات فاضلاب قرار دارند.
وی در ادامه افزود: طول خط انتقال فاضلاب شهر روانسر 7.2 کیلومتر است که بیشتر آن انجام شده و مقدار باقی مانده بدلیل صعوبت کارِ ناشی از بالا بودن تراز آب، ریزش ترانشه و عبور از رودخانه می‌باشد و سخت بودن این طرح سبب کُند شدن روند پروژه است که این پروژه به لحاظ شرایط سخت آن در منطقه غرب بی‌نظیر است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه طرح تصفیه خانه فاضلاب شهر روانسر را از پروژه‌های بزرگ، مهم و حیاتی در این شهر دانست و گفت: با انجام این پروژه، علاوه بر مسائل بهداشتی و زیست محیطی، استفاده از پساب حاصل از بازچرخانی و تصفیه در زمینه استفاده مجدد برای مصرف غیر شُرب، بسیار با اهمیت است.
وی تاکید کرد: امکان ورود سرمایه گذاران و بخش خصوصی به لحاظ اهمیت و استفاده از پساب در پروژه مذکور وجود دارد ضمن اینکه رونق اقتصادی در این منطقه قابلیت اجرایی فراوان خواهد داشت و شرکت آب و فاضلاب نیز از آمادگی برای ارائه راهکارهای لازم به متقاضیان همکاری در بخش خصوصی، برخوردار است.
تخت‌شاهی افزود: این تصفیه خانه در زمینی به مساحت 4 هکتار با فرآیند لجن فعال (هوادهی ممتد) برای جمعیت بیش از 30 هزار نفر در دوره اول و جمعیت نزدیک به 41 هزار نفر در دوره دوم، پیش‌بینی شده و هم اکنون با 25 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.
مدیرعامل شرکت آبفا استان در خصوص تامین آب شُرب روانسر گفت: آب شُرب شهر روانسر از طریق 2 حلقه چاه تامین می‌شود و علاوه بر شهر روانسر، آبرسانی به تعدادی از روستاها نیز انجام می‌شود.

مهندس تخت‌شاهی با اشاره به اینکه صد درصد جمعیت شهری روانسر تحت پوشش آب شُرب سالم و بهداشتی هستند، افزود: طول شبکه توزیع آب 52 کیلومتر و طول خط انتقال بیش از 9 کیلومتر با 3 باب مخزن با ظرفیت 5500 مترمکعب است که نزدیک به 9000 مشترک را تحت پوشش دارد.
مدیرعامل آبفا استان کرمانشاه با یادآوری مشکلات حوزه آب و فاضلاب شهر شاهو گفت: زیرساخت‌های شبکه‌های آب و فاضلاب این شهر کاملاً فرسوده است و نیاز به بازنگری دارد اما از زمانیکه تحویل شرکت آب و فاضلاب شهری داده شده به تناسب توانایی و امکاناتی که داشتیم تا حدودی رضایت‌مندی مردم را به جا آوردیم.
وی ادامه داد: مقداری از اصلاح شبکه آب و فاضلاب شهر شاهو انجام شده و مخزن ذخیره آب در حال ساخت است، اگر اعتباری برای تکمیل آن اختصاص یابد و این مخزن وارد مدار شود با وضعیت فعلی حتی المقدور مشکل آب حل می‌شود اما این شهر نیاز به طرح آبرسانی بلند مدت دارد و باید از طریق شرکت آب منطقه‌ای، مسئله تامین آب آن پیگیری شود و برای طرح فاضلاب نیز مطالعات طرح انجام و ردیف اعتباری مشخص شود.

مطلب قبلی با تقدیر از برگزیده‌ها؛
مطلب بعدی انتصاب در شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه
Print
282 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
پست الکترونیک: info@mailabfaksh.ir
فکس: ۳۸۲۳۲۰۱۱ -۰۸۳
تلفن: ۳۸۲۳۳۶۰۰- ۰۸۳
آدرس : کرمانشاه - بلوار شهید مصطفی امامی - نرسیده به میدان گلستان
پرشیا سافت
حسن الفت
دات نت نیوک فارسی