سازمان های بالادستی

شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در سال ۱۳۷۱ به استناد ماده ۴ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و در جهت تحقق مفاد ماده (۱۷) قانون تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب در هیئت دولت مصوب گردید و بر اساس پیشنهاد وزارت نیرو، اساس‌نامه مادر تخصصی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به تایید سازمان مدیر یت و برنامه‌ریزی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارائی رسید.

هدف از تشکیل شرکت، ساماندهی فعالیت‌های تصدی وزارت نیرو در امور آب و فاضلاب شامل مدیریت صحیح، نظارت و ارزیابی عملکرد، هدایت و راهبری، افزایش بازدهی و بهره‌وری و استفاده مطلوب از امکانات شرکت‌های زیرمجموعه در چارچوب سیاست‌های وزارت نیرو و همچنین کارگزاری وزارت نیرو برای انجام نظارت‌ها و تدوین برنامه‌ها تدوین گردید. 

راههای ارتباطی با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور 

آدرس: تهران، بلوار کشاورز، کوچه شهید برادران عبدالله زاده (دهکده سابق)، ساختمان شماره ۸ (ساختمان امیرکبیر)

ساعات کار:شنبه الی چهارشنبه  ۸ الی ۱۶:۱۵

تلفن:  ۴-۸۸۹۵۳۳۲۱

فاکس: ۸۸۹۵۳۳۲۹ 

آدرس سایت: www.nww.ir

پست الکترونیکی info@nww.co.ir

 

   

 

 

وزارت نیرو

آغاز تشکیل وزارت آب و برق (که بعدها به وزارت نیرو  تغییر نام و وظیفه پیدا کرد) از اولین نظامنامه موسسه برق تهران مصوب بیست و پنجم مهر ماه ۱۳۱۵ که به منظور برق رسانی به منازل و معابر شهر تهران تاسیس شده بود، و قانون اجازه تاسیس بنگاه آبیاری مصوب بیست و نه اردیبهشت سال ۱۳۲۲ که وظیفه اش توسعه و اصلاح امور آبیاری کشور بود، به وجود آمد.

 

وضعیت‌ ساختار اداری‌ دولت‌ پس‌ از مشروطه‌ تا سال ۱۳۴۲ که‌ وزارت‌ آب‌ و برق‌ تأسیس‌ شد،  همیشه‌ بگونه‌ای‌ بوده‌ که‌ ضرورت‌ تمرکز مربوط به‌ امور آب‌ و برق و انرژی‌ در یک‌ مجموعه‌ منسجم ‌احساس‌ می‌شد. ‌به وجود آمدن تاسیسات سدهای مخزنی در نقاط مختلف کشور (لار، لتیان، درودزن، زرینه رود، و...) قانون اجرای انتقال برق از طریق خطوط هوایی (۱۳۳۹/۳/۲) و وجود چندین‌ دستگاه‌ که‌ متکفل‌ مسئله‌ آب رسانی و برق رسانی ‌بوده‌اند نیز هیچگاه ‌راهگشای‌ حل‌ معضلات‌ جامعه‌ نبوده‌ است‌. بنابراین، دیدگاه های‌ جدیدی‌ که‌ دخالت‌ مؤثرتر دولت در امور زیربنایی در بخش های آب، برق و انرژی را ضروری می دانست، همچنان‌ سبب‌ بوجود آمدن‌ طیف‌ وسیعی‌ از دستگاههای‌ اجرایی‌ موازی و مشترک‌ گردید که‌ به‌ نحوی‌ به‌ مسئله‌ تامین برق و آب (آشامیدنی، کشاورزی و سایر مصارف) مشغول بودند. اما مشکل اساسی این بود که این دستگاه ها از نظام و انسجام و هماهنگی خاصی برخوردار نبودند. به همین دلیل، این معضل، دولتمردان را بر آن داشت تا با تاسیس یک سازمان که بتواند وظایف ارایه خدمات آب و برق را درسراسر کشور برعهده بگیرد موافقت کنند و همین تفکر در نهایت منجر به‌تأسیس‌ «وزارت‌ آب‌ و برق»‌ شد. 

راههای ارتباطی با وزارت نیرو 

آدرس پستی حوزه ستادی وزارت نیرو: تهران، خیابان ولی عصر، ابتدای بزرگراه نیایش، پلاک ۴ - ساختمان وزارت نیرو

کدپستی: ۱۹۹۶۸۳۲۶۱۱ 

آدرس سایت: www.moe.gov.ir

پست الکترونیکی وزارت نیرو info@moe.gov.ir

تلفن: ۸۱۶۰۶۰۰۰

شماره تلفنهای ارتباطات مردمی وزیر :  ۸۱۶۰۶۶۴۰

شماره تلفن های  گویای ارتباط با صندوق صوتی وزیر نیرو: ۸۸۶۴۴۸۵